Nuotolinis ugdymas
+37060329303
K. Korsako g. 8, LT-78359, Šiauliai

Nuotolinio mokymo pamokas veda dirbtinio intelekto mokytojai: progimnazija kyla į kovą su pedagogų trūkumu

Lietuvos švietimo sistemą krečia rimta krizė – trūksta mokytojų, o vyresnio amžiaus pedagogai netrukus išeis į pensiją. Ši problema ypač paaštrėjo pastaraisiais metais, kai mokykloms sunkiai sekasi pritraukti jaunus specialistus. Šiaulių miesto savivaldybė įgyvendina įvairias pedagogų skatinimo, pritraukimo programas, tačiau mokyklų vadovai sako – specialistų trūksta jau dabar.

Mokytojų trūkumas – reali grėsmė

2025-ųjų kovo mėn. pabaigoje Šiaulių miesto savivaldybė atnaujino sąrašą, į kurį įtrauktos pedagogų specilizacijos, kurių šiuo metu trūksta labiausiai. Šiame sąraše ikimokyklinio ugdymo mokytojas, psichologas, specialusis pedagogas, pradinio ugdymo, matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, chemijos, istorijos, informacinių technologijų mokytojai, logopedas, socialinis pedagogas.

Šiaulių „Sandoros“ progimnazija, kuri organizuoja ugdymą ne tik kasdiene mokymosi forma, bet ir nuotoline užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių vaikams, pedagogų trūkumą jaučia nuolat. Progimnazijos direktorius Kęstutis Šaltis neslepia – jo vadovaujama mokykloje nuotolinio mokymo specifika pareikalauja dar didesnių kompetencijų iš pedagogų, todėl atrasti mokytojus profesionalus – itin didelis iššūkis.

DI – pedagogų alternatyva ar pakaitalas?

Matydami vis gilėjančią pedagoginių darbuotojų trūkumo problemą, „Sandoros“ progimnazijos vadovai jau keletą metų palaipsniui į nuotolinio ugdymo procesą integruoja vis daugiau skaitmeninių technologijų, dirbama moderniose virtualiose mokymo(si) aplinkose. 2024 m. rugsėjį šį išskirtinė ugdymo įstaiga pasitiko dar viena naujove – į ugdymo procesą integravo vis populiarėjantį dirbtinį intelektą (DI).

„Šiuo metu jau dalį pamokų, vykstančių nuotoline mokymosi forma, veda dirbtinio intelekto mokytojai. Kol kas minimalaus gyvo pedagogo šiame inovatyviame ugdymo procese dar reikia, tačiau mūsų kuriama sistema jau tiek pažengė į priekį, kad 2025 m. rugsėjo mėn. formuojamos klasės, su kuriomis dirbs tik DI mokytojai“, – apie stulbinamas inovacijas kalba K. šaltis.

Paklaustas, kaip tai atrodo realiame ugdymo prcese, progimnazijos vadovas rodo pamokos įrašą, kuriame matyti, kaip DI mokytojas vaikams, susijungusiems per „G-Suite“ platformą, dėsto naują temą, paskiria užduotis, jas įvertina.

Tik į mokinimas ugdymo proceso metu užduodamus klausimus DI mokytojas šiuo metu dar atsako ne itin tiksliai. Šiame ugdymo procese dar būtinas gyvo mokytojo dalyvavimas. Tačiau DI mokytojai tobulėja itin sparčiai, todėl K. Šaltis sako, kad iki šių metų rugsėjo bus išspręsta ir ši problema.

 

Comments are closed.