Nuo šių metų „Sandoros“ progimnazijoje bus dar aktyvesnė veikla, susijusi su tarptautiniais projektais. Švietimo mainų paramos fondas Europos Komisijos 2022 m. kvietimu bei vadovaudamasi išorinių ekspertų paraiškų vertinimais ir programos „Erasmus+“ atrankos komisijų siūlymais, 2023 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. VE-25 patvirtino organizacijų, kurioms suteikiama 2022 m. „Erasmus“ akreditacija, sąrašus. Šiame svarbiame sąraše – ir Šiaulių „Sandoros“ progimnazija. „Erasmus“ akreditacija – tai priemonė, skirta švietimo įstaigoms, ketinančioms nuolat dalyvauti programos „Erasmus+“ mobilumo veikloje.
Kokią naudą duoda „Erasmus“ akreditacija?
Akreditacija suteikiama visam programos etapui (2022–2027 m.). Suteikta „Erasmus“ akreditacija – pažymėjimas, patvirtina, jog organizacija atitinka Europos Komisijos keliamus standartus, yra pajėgi organizuoti kokybiškas mobilumo mokymosi tikslais veiklas ir laikysis „Erasmus“ kokybės standartų mobilumui, todėl akredituotos organizacijos mobilumo veiklos gali būti finansuojamos supaprastinta tvarka. Akreditaciją gavusiai organizacijai nebereikia teikti atskirų išsamių paraiškų dėl finansavimo, dotacijos paraiška remiasi nurodytais veiklų, tikslų ir dalyvių kiekiais.
Akredituotos organizacijos gali naudotis tokiais privalumais kaip:
- Kurti savo strategiją. „Erasmus“ akreditacija padeda organizacijai nusistatyti tikslus ir suteikia laisvę pasirinkti greitį, kuriuo norima judėti siekiant šių tikslų.
- Gauti pastovų finansavimą. Naujai mobilumo veiklai vykdyti organizacija kasmet gauna „Erasmus+“ lėšų.
- Augti ir mokytis. Galima išbandyti naują veiklą ar bendradarbiavimą su naujomis organizacijomis partnerėmis neteikiant naujos paraiškos.
- Investuoti į ateitį. Stabilus finansavimas reiškia, kad galima sutelkti dėmesį į ilgalaikius tikslus. Mobilumo veikla galima padėti palaipsniui ir nuolat didinti akreditaciją gavusios organizacijos mokymo ir mokymosi kokybę.